V Education Republic nejsme neomylní. Snažíme se ale dělat věci pořádně a vzdělávat způsobem, který dává smysl. Neděláme nic jen proto, že se to tak dělalo vždycky. Inspirujeme se postupy, které fungují.

VYTVÁŘÍME BEZPEČNÉ PROSTŘEDÍ

Vytváříme prostředí, kde se nikdo nesmí nikomu smát. Prostředí, kde se nikdo nebojí zeptat, pokud něčemu nerozumí. Pamatujete si ještě, jak jste se učili, když jste ještě nechodili do školy? Když jste ještě nevěděli, že na všechno musíte mít talent, a bylo Vám jedno, co si myslí ostatní? Když jste se nebáli, že se Vám něco nepovede? Tohle se v Education Republic snažíme napodobit. Chvíli to trvá, ale nakonec se to vždy podaří.

U NÁS NENAJDETE ŽÁDNÉ TUPÉ MEMOROVÁNÍ

Jsou samozřejmě věci, které se naučit musíte. Google, Wiki nebo YouTube jsou super, ale hledat pokaždé vyjmenovaná slova není zrovna ideální. Že něco opravdu umíte poznáte tak, že jste se znalostmi schopni pracovat. Těžko si ale vytvoříte vazby mezi něčím, co v hlavě vůbec nemáte. Vždy musí být ale jasné, proč se něco učíme a jak to navazuje na to, co už umíme. Potom také dávají znalosti větší smysl a velmi pravděpodobně si je budete pamatovat i v budoucnu, ne jen do příštího testu. A máte-li solidní základ, máte na co vázat i ty nové znalosti.

VLASTNÍ TEMPO, VLASTNÍ OBSAH

Každý jsme v jiné životní situaci. Pokud jste skončili střední školu, zvládnete i delší programy a vytvoříte si skvělý základ. Pokud už studujete VŠ, doplníte si co chcete a kolik toho chcete. Pokud už pracujete, vyberete si jen jeden, svůj obor snů. Nebo si "jen" doplníte dovednosti pro život a naučíte se ke vzdělávání motivovat i svoje děti. A k tomu si může každý poznávání prostě jen užívat, takové programy máme také. Sami si tak můžete zvolit tempo i obsah. Zažijete svobodu, jakou jste doposud neznali.

POMŮŽEME VÁM VSTOUPIT DO SVĚTA AUTONOMNÍHO VZDĚLÁVÁNÍ

Učíme Vás učit se. Ti, co něco opravdu umí, se ke své metě většinou dopracovali sami. Dobrá škola jim ale zpravidla dala dobrý základ. Ještě častěji měli k dispozici někoho, kdo jim ukázal tu správnou cestu. My se pokusíme naučit Vás podstatu Vámi vybraného oboru, jeho jazyk, logiku a zejména způsob, jakým chápat měnící se kontext. Abyste byli i v budoucnu schopni si znalosti rozšířit dle potřeby. Sami, s mentorem, jakkoliv jinak. Kdykoliv to bude v budoucnu třeba.

NEZKOUŠÍME VÁS

V našich školách se často učí věci jen proto, že se dobře zkouší. My víme, že se chcete něco naučit, a proto se Vás nepokoušíme nachytat přepadovou písemkou nebo nejasnou testovou otázkou. My Vám pouze vytváříme prostředí, abyste se co nejefektivněji naučili to, po čem toužíte. Samozřejmě dostanete spoustu příležitostí své znalosti si ověřit, ale zejména tím, že je budete umět používat. Kontrolovat se tedy budete sami a průběžně.

RESPEKTUJEME VAŠI OSOBNOST

Každý jsme jiný a každému vyhovuje něco jiného. U všech aktivit, které to umožňují, nabízíme varianty. U nás můžete při učení chodit, žmoulat cokoliv v ruce, učit se sami nebo s ostatními. Ukážeme Vám, co vše může fungovat. Vy si vyberte to, co vyhovuje Vám.

UČÍME VÁS SE ZNALOSTMI PRACOVAT, NE JE POUZE REPRODUKOVAT

U nás jde zejména o pochopení podstaty, logiky či smyslu a to vše v relevantním kontextu, který často překračuje konvenční hranice oborů. Na standardních školách se samozřejmě také učí relevantní věci, často jsou ale obory rozškatulkovány mezi jednotlivé předměty a na vysvětlování vzájemných vazeb se často zapomene. A když už se o to někdo pokusí, tak to studenti mnohdy ignorují. Zajímají se jen o věci, ze kterých je bude někdo zkoušet. Pak tu máme i absolventy s červeným diplomem, kteří podstatu svého oboru vůbec nechápou.