O NÁS

Education Republic (EDU22, s.r.o.) založili v létě 2015 Tomáš Hruda a Ondřej Šteffl.
Je tu pro všechny, kteří ví, že na vzdělávání opravdu záleží, nehledají zkratky a respektují svobodu ostatních. Je volbou pro ty, kteří ví, že životní spokojenost se nedá koupit, vysedět, vygooglit, ani za něco vyměnit. Je tu pro všechny, kteří chtějí o svém životě rozhodovat sami, dělat smysluplnou práci a jsou ochotní tvrdě pracovat a průběžně se vzdělávat.

INSPIRUJEME K POZNÁVÁNÍ. POMÁHÁME VZDĚLÁVÁT SE PRAVIDELNĚ. UKAZUJEME, JAK SE UČIT EFEKTIVNĚ.

Účastníme se inspirativních akci a jiné sami organizujeme. Inspirujeme k neustálému poznávání, rádi představujeme lidi, kteří ze vzdělávání součást svého života již učinili.

DVTV 24. 2.

Konference Perpetuum

Pomáháme překonávat vzdělávací "údolí smrti." Když chcete začít běhat, uděláte to ve skupině stejně odhodlaných lidí a vezměte si s sebou někoho, kdo Vám běhání umí dobře nadávkovat a ví, kdy zasáhnout. I ve vzdělávání je dobrý začátek polovina úspěchu. Společně to zvládneme. Naše vícetýdenní programy Vás nepustí.
Ukazujeme způsoby, jak se vzdělávat smysluplněji, zábavněji a efektivněji a jak to stejné dopřát i svým blízkým.

NÁŠ TÝM

NAŠI LEKTOŘI

 • Moje zkušenosti

  Vystudovala jsem teologickou fakultu a získala tak možnost poznat úžasné prostředí, kde se člověk setká s opravdu rozmanitými názory a přístupy. Tady jsem si uvědomila, jak je důležité pracovat s fakty a ke všemu přistupovat bez předsudků.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Fascinuje mne a respektuji opravdovost víry a stejně tak mne děsí obrovský potenciál, který dává manipulaci. Mojí srdcovou záležitostí jsou nové, netradiční formy náboženství.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Pracovat s hlasem a zkoušet různé charaktery v rámci divadelní improvizace.

 • Moje zkušenosti

  Již od roku 2002 se věnuji tomu, že se snažím lidem pomoci najít cestu ke zdravému životnímu stylu. V současné době pracuji jako pedagog v soukromé základní škole a rozvíjím poradenskou a terapeutickou komunitu Respekton.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Vždy jsem toužila, aby má práce dávala smysl. A co dává větší smysl, než pomáhat lidem, aby se jim žilo lépe – „zdravěji“?

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Upevnila jsem svou víru ve zdroje člověka. Stále a stále se mi potvrzuje, že každý člověk, i ten, kterého čeká jen pár měsíců života, může se svým životem naložit velmi smysluplně. Chtěla bych dále učit klienty i sebe tyto zdroje poznávat a využívat.

 • Moje zkušenosti

  Moderní vzdělávání a literatura jsou mé dlouholeté koníčky. Učím třetím rokem na Gymnáziu U Libeňského zámku (čj – aj), druhým rokem na Pedagogické fakultě UK a jsem členem divadelního uskupení The Drama Queens, kde se soustředíme na anglické divadelní hry, především komedie.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  S knihou máte tu jistotu, že vždy můžete otevřít něco, kde vás nečeká zklamání. Bylo pro mě občas těžké vyrovnat se se skutečností, že nestihnu přečíst vše, co bych chtěl. Dnes už ovšem naopak vítám, že literatura mi poskytuje nikdy nekončící možnost. Literatura také mění svět kolem vás, když přečtete knihu, svět vnímáte jinak, hlouběji.

 • Co jsem se v poslední době naučil nového

  V poslední době jsem přišel na chuť tzv. Escape rooms (Únikové místnosti), člověk je zavřen do místnosti a má většinou hodinu na to, aby unikl, musí pomocí různých logických úkolů přijít na to jak. Myslím si, že jsme se to naučili s přítelkyní velice obstojně. Také jsem se nedávno naučil vrtat, na což jsem poměrně hrdý.

 • My experience

  I have what I call a strong "entrepreneurial core": most if not all of my work experience have revolved around starting-up and growing new ventures. My strong skill is to understand complex environments and devising strategies. I have had very diverse experiences, from setting up the largest research infrastructure in the Czech Republic, to conceiving new information management software or growing an e-commerce platform in the automotive industry.

 • What do I like most about my field of expertise

  What I like most in my life as an entrepreneur, it is the feeling of "being in charge", the feeling of knowing that what will happen next depends almost entirely upon my decisions and capacity to act. I like starting from scratch, deciphering complexity, having epiphanies (sometimes), and building things that last.

 • What have I learnt recently

  Entrepreneurship is all about learning all the time! Learning about oneself, learning about others. The big challenge I'm working on is how to find the right balance between perfection seeking and fast action. In the world of startups probably more than in any other environment, it is a permanent and necessary compromise one has to make.

 • Moje zkušenosti

  Vystudovala jsem mezinárodní vztahy se zaměřením na politiku a diplomacii, ale spíše než "diplomatické kličkování" jsem si vždycky užívala neformální zapálené diskuze. Těch bylo dost hned po promoci, kdy jsem odjela učit na univerzitu v kolumbijském Medellínu. Teď už se věnuji doktorskému studiu a českým studentům, kterým se snažím předat trochu toho kolumbijského zápalu.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Určitě souvislosti, provázanost dnešního světa a taky možnost podívat se na téměř každý problém z odlišných perspektiv.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Pěstovat bylinky a rozpoznat písmena v azbuce.

 • Moje zkušenosti

  Vystudoval jsem ekonomii a mezinárodní vztahy na FSV UK. Vyzkoušel jsem si různé pozice, od projektového manažera až po generálního ředitele. Vím, že nejdůležitější je dělat věci, které mají smysl. Je to fráze, ale není prázdná. Šéfoval jsem třeba CzechInvestu, CEITECu a dělal náměstka na ministerstvu školství. Vím, co to znamená lidi řídit a motivovat, a jak je důležité tupě neopakovat recepty, ale o věcech přemýšlet, používat hlavu a vnímat kontext.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Svobodu :-) Jako spoluzakladatel EDUCATION REPUBLIC mám možnost věci skutečně ovlivnit, nepotřebuji žádné velké schvalování a chlebíčkové schůze. Nádhera, balzám pro někoho, kdo zažil silnou hierarchickou strukturu.

 • Co jsem se v poslední době naučil nového

  Že se dá všechno naučit, jsem věděl. To, že se to může naučit téměř každý taky. Co mě ale nepřestává a asi ani nepřestane udivovat, je vliv dopadu vstupní motivace na výsledek učení. Nechápu, proč se s tím ve školství více nepracuje.

 • Moje zkušenosti

  O oblast vzdělávání se zajímám již 10 let. V současné době pracuji ve společnosti Scio a jsem šéfredaktorem magazínu Perpetuum.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Vzdělání považuji za klíč, který otevírá dveře ke spokojenému životu, proto vidím smysl v tom, snažit se jej neustále zlepšovat a inovovat tak, aby odpovídalo požadavkům 21. století.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Mám pocit, že se něco nového učím každý den, i když to jsou jen takové drobnosti, jako je objevení nového inspirativního zdroje na webu, organizování práce a volného času, apod.

 • Moje zkušenosti

  Vystudovala jsem sochařství nejprve na kamenosochařské škole v Hořicích a posléze na pražské VŠUP. K povolání sochařky na volné noze jsem před čtyřmi lety přidala i lektorské vedení svého kurzu Výuka kresby, dál pak občasné kurátorování výstav mých kolegů a také jsem přes rok vedla galerii v Tančícím domě, abych se mohla po načerpání nových zkušeností vrátit zpět do ateliéru a věnovat se opět hlavně vlastní tvorbě a též vývoji výukové metodologie kreslení, kterou mám v plánu poskládat snad již brzy do nějaké zajímavé knihy.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Že je to dobrodružná cesta, která mne neustále rozvíjí a nutí se posouvat kupředu a mentálně neustrnout. Ať už při práci na vlastních projektech, kde s každým dalším řeším jiné technologické otázky. Nebo při práci s lidmi v mém kurzu, kde chci předávat znalosti klientům tak, aby je opravdu pochopili, tudíž se díky tomu rozvíjím víc do hloubky znalostně a v interakci se studenty doufám i lidsky zraji ,-). A pak mne samozřejmě naplňuje svoboda toho, že můžu být svým pánem a sama sebou.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Plánovat příspěvky na Facebooku, editovat web, psát e-booky. Taky si vést detailnější a realističtější plán projektů. V dlouhodobém horizontu se chci naučit trochu víc a efektivněji odpočívat.

 • Moje zkušenosti

  Už 5 let působím jako metodik a lektor ve společnosti SCIO a 10 let jsem lektorem ve skautu. Kromě toho jsem za poslední roky absolvoval řadu kurzů zaměřených na rozvoj lektorských dovedností (např. čtením a psaním ke kritickému myšlení, respektovat a být respektován, aj.).

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Na světě jsou věci, které nemohu ovlivnit; situace, kde nemůžu pomoci. Nezměním vymýcení deštných pralesů v Brazílii. Ale můžu tady lidem pomoci žít lepší život, a proto to dělám rád.

 • Co jsem se v poslední době naučil nového

  Hodně pracuju na zpětné vazbě, kterou dávám lidem. K čemu jsem se zatím nedostal, je naučit se francouzsky. Rád jezdím s rodinou do Francie a navíc bych si chtěl přečíst knížky o tématech, která mě zajímají – jako je francouzské opevnění a bunkry.

 • Moje zkušenosti

  Již více než 15 let se věnuji rozvoji dovedností, které jsou potřebné pro harmonický osobní i pracovní život, pomáhají posouvat se vpřed a žít tak, abychom byli spokojeni. Za danou dobu jsem vytvořila více než 25 rozvojových programů, lektorovala přes 800 dnů a na seminářích jsem se osobně potkala s více než 8 500 účastníky.

 • Proč mám ráda svůj obor

  Mám to štěstí, že miluji svoji práci především pro její smysluplnost, různorodost, pro rozvoj, sdílení, posun vpřed, kreativitu… a spoustu dalšího.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Vítám každý den jako příležitost naučit se něco nového a navíc mě to baví. Každé setkání s druhými lidmi, každá situace může být pro nás příležitostí poznat více sám sebe a inspirovat se. Kromě toho samozřejmě semináře, knihy, online přednášky, supervize… bylo by toho hodně.

 • Moje zkušenosti

  Od roku 2006 se pohybuji v oblasti vzdělávání a osobnostního rozvoje dětí a dospělých. V současné době se věnuji projektovému řízení, koordinační činnosti a lektorování kurzů zaměřených na rozvoj soft skills ve společnosti Scio. Zajímám se o respektující přístup a nenásilnou komunikace ve výchově a vzdělávání.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Otevírá dveře rozvoji lidského potenciálu a napomáhá kultivaci osobnosti člověka a formování těch životních dovedností, které jsou klíčové pro šťastný a spokojený život. Těší mě, že mohu pomáhat otevírat tyto dveře ve své každodenní práci.

 • Co jsem se v poslední době naučila nového

  Pravidelně navštěvuji kurzy nenásilné komunikace, jejíž prvky se snažím ve svém životě uplatňovat. Na základě vlastních životních příběhů se učím zaměřovat na své prožívání, vnitřní potřeby a jejich naplňování, stále se rozvíjet a přispívat tak k harmonii v mezilidských vztazích.

 • Moje zkušenosti

  Mám za sebou studium matematiky na Matematicko-fyzikální fakultě UK (Matfyz), teď pokračuji doktorským studiem. Pátým rokem učím matematiku na střední škole, aktuálně na Gymnázium Přípotoční. Současně přednáším souhrn středoškolské matematiky pro studenty prvního ročníku Matfyz.

 • Co mám na svém oboru nejraději

  Na matematice mám rád, že nám může pomoci odvrátit pozornost od iluzorního světa vytvářeného médii a opět uvidět skutečnou krásu světa reálného.

 • Co jsem se v poslední době naučil nového

  Aktuálně se učím španělsky přes on-line aplikaci, taky si rozvíjím znalosti v oblasti vývoje vzdělávacích her, třeba se tím směrem jednou vydám.